Noż survivalowy – zrób to sam – modyfikacja z krzesiwem

W tym artykule chciałem pokazać małą modyfikację mojego noża survivalowego Mora Bushcraft Forest. Nie jest to nic odkrywczego, wiele osób zrobiło to przede mną, sama modyfikacja polega na dodaniu krzesiwa do noża, jest to mało ingerencyjna modyfikacja, daje dodatkową funkcjonalność i poprawia wygląd samej pochwy noża. Czas modyfikacji to 15-20 minut.

 

Do wykonania tej modyfikacji wg. mojego założenia potrzebowałem następujących rzeczy:

  • noż i krzesiwo
  • likna paracord
  • srebrna taśma
  • długopis
  • noż, nożyczki, piłka

Jak się szybko okazało, krzesiwo musi mieć własną pochwę w tym celu znalazłem odpowiedni długopis, z którego odpiłowałem pożądany kawałek.

 

Następnie etui krzesiwa zostało przytwierdzone do pochwy noża, dzięki niezawodnej srebrnej taśmie, której również nawinąłem odpowiedni nadmiar, na wypadek jakbym miał tylko nóż i musiał coś naprawić.

Następnie owinąłem wszystko sznurkiem Paracord 550, kolejny bardzo przydatny przedmiot dodatkowo wszystko wygląda bardzo estetycznie.

na samym końcu dołożyłem do krzesiwa, sznurek elastyczny (bungee), mimo iż samo krzesiwo siedzi bardzo sztywno w tubie po długopisie, jakieś zabezpieczenie powinno być.

Finalny produkt!

 

Na sam koniec pozostało mi naostrzyć pilnikiem grzbiet noża, tak aby móc krzesać iskry nie używając ostrza i modyfikacja skończona!

 

Podsumowując

Jeśli posiadasz podstawowe rzeczy surivialowe, takiej jak noż, krzesiwo oraz kawałek sznurka możesz bardzo fajnie zmodyfikować swój noż. Sama modyfikacja jest banalnie prosta a zwiększa funkcjonalność noża do 4 rzeczy (noż, krzesiwo, taśma, sznurek) i poprawia jego wygląd.

Taki zestaw można by było dodatkowo „rozbudować” np. o jakiś mini zestaw do wędkowania – haczyki + żyłka lub coś innego.

 

Ponadto polecam kilka innych artykułów z serii „Zrób To Sam”

Mini zestaw survivalowy

Filtr do uzdatniania wody

EDC Organizer

Pułapka na Komary

Impregnacja odzieży

 

 

Dodaj komentarz

69 − = 62