Składowanie wody pitnej

Woda czyli H2O to podstawowy budulec naszego ciała. Ciało człowieka składa się w 75-80% z wody, jej brak może spowodować odwodnienie a w najgorszym rezultacie śmierć. Człowiek bez wody jest w stanie przeżyć ok 2-3 dni dlatego jest to jedna z pierwszych podstawowych rzeczy, o które musi zadbać każdy prepers.

 

Jak składować wodę:

Magazynować możemy wodę z kranu, którą możemy dodatkowo przed nalaniem zagotować aby pozbawić ją wszelkich bakterii. Przelewamy ją do plastikowego pojemnika – ważne aby pojemnik nadawał się do przechowywania wody i nie był wcześniej wykorzystany do czegoś innego np. była w nim wcześniej jakaś inna substancja i szczelnie zakręcamy.

 

Istotne aby woda, którą przechowujemy była odizolowana od promieni słonecznych, wtedy jej przydatność do spożycia zdecydowanie się przedłuża.

 

Dodatkowo możemy tą wodę zagazować tzn. kupić butlę z CO2 wprowadzić rurkę i delikatnie gazować wodę, spowoduje to, że tlen znajdujący się w wodzie oraz butelce zostanie wypchnięty przez co wszelkie drobnoustroje nie będą miały możliwości się rozwijać.

Taka woda oczywiście ma swój termin spożycia, jaki – ciężko stwierdzić sądzę że taka woda powinna być wymieniana przynajmniej raz w roku.

 

W ten oto prosty sposób możemy przechowywać większe ilości wody zdatnej do spożycia.